Kotoleta

kotoleta_product

 

 


Kotoleta është një produkt me shije delikate, që pregatitet vetëm me mishin e bardhë të gjoksit të pulës, i cili piqet paraprakisht. Për të përgatitur një drekë të shpejtë mjafton të vendosni kotoletat e ngrira në furrën e sobës të ngrohur paraprakisht në 200°C për pak minuta. Të mos ngrohen në mikrovalë sepse zbuten. Shoqëruar me pak sallatë do të keni një drekë të lehtë e të shijshme, të pregatitur vetëm në pak minuta.

Përbërësit:

Mish i bardhë i gjoksit të pulës, panaturë, kripë dhe erëza karakteristike, antioksidues, konservues. Tregtimi: tregtohet e hapur dhe në vasketa nën atmosferë mbrojtëse, 400gr

Na shkruani

Nuk jemi online për momentin, por mund të na dërgoni e-mail dhe ne do ju përgjigjemi sa më shpejt. Faleminderit!

Start typing and press Enter to search